
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3446IDE#PBF
Manufacturer:
Package:
14-DFN (4x3)
Batch:
-
Description:
IC REG TRIPLE BCK/LNR SYNC 14DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.576
9.576
10
8.6545
86.545
25
8.25208
206.302
100
7.16509
716.509
250
6.843078
1710.7695
500
6.239277
3119.6385
1000
5.434209
5434.209
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (2) |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 3 |
| Base Product Number | LTC3446 |
| Frequency - Switching | 2.25MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 14-DFN (4x3) |
| Voltage/Current - Output 1 | Adj to 0.8V, 1A |
| Voltage/Current - Output 2 | Adj to 0.4V, 300mA |
| Voltage/Current - Output 3 | Adj to 0.4V, 300mA |