
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3531ES6-3.3#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG BCK BST 3.32V TSOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.4125
6.4125
10
5.75795
57.5795
25
5.4435
136.0875
100
4.717605
471.7605
250
4.47564
1118.91
500
4.015992
2007.996
1000
3.386978
3386.978
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC3531 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.32V |