Home / TVS Diodes / LTKAK10-086C
LTKAK10-086C
Littelfuse Inc.
Product No:
LTKAK10-086C
Description:
TVS DIODE 86VWM 157VC SMTO-218
Type Zener
Series LTKAK10
Package Tape & Reel (TR)
Power - Peak Pulse -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency 6500pF @ 10kHz (Max)
Supplier Device Package SMTO-218 Tab
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 157V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 86V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)