LTR100JZPF1200
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR100JZPF1200
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1225
Batch:
Datasheet:
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR: HIGH-P
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series LTR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 120 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1225
Temperature Coefficient ±100ppm/°C