LTR100JZPF1802
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR100JZPF1802
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR: HIGH-P
Tolerance ±1%
Resistance 18 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1225
Temperature Coefficient ±100ppm/°C