LTR18EZPFSR018
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPFSR018
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0612
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.018 OHM 1% 1W 0612
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4830
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series LTR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 18 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.027" (0.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C