LTR18EZPJ300
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPJ300
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0612 (1632 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 30 OHM 3/4W 1206 WIDE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series LTR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±5%
Resistance 30 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C