LTR50UZPF6R80
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR50UZPF6R80
Package:
2010
Description:
RES SMD 6.8 OHM 1W 2010 WIDE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8650
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 6.8 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C