LTR50UZPJ684
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR50UZPJ684
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
2010
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 680K OHM 1W 2010 WIDE
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series LTR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±5%
Resistance 680 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±200ppm/°C