
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1702-B-3005-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
6MM RD X 20MM X M3 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.5
9.5
5
9.2416
46.208
10
8.9851
89.851
25
8.47172
211.793
50
8.21484
410.742
100
7.70146
770.146
250
7.188004
1797.001
500
6.931276
3465.638
1000
6.674567
6674.567
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.894" (22.70mm) |
| Diameter - Inside | 0.150" (3.80mm) |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M1702 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.787" (20.00mm) |