M18-4VPFF75-Q5
Banner Engineering Corporation
Product No:
M18-4VPFF75-Q5
Description:
M18-4 SERIES: STAINLESS: FIXED F
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series M18-4
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Red LED
Response Time 1.5ms, 1ms
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 2.953" (75mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC 60529 IP67, IP68, IP69K
Output Configuration PNP
Operating Temperature -40°C ~ 70°C