
Harwin Inc.
Product No:
M20-1070700
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.58045
5.8045
25
0.53086
13.2715
50
0.4997
24.985
100
0.478895
47.8895
250
0.437228
109.307
500
0.416423
208.2115
1000
0.343548
343.548
2500
0.312322
780.805
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | M20 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | M20-107 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene Ether (PPE), Polystyrene (PS) |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |