Home / Memory / M25P32-VMW6GBA
M25P32-VMW6GBA
Micron Technology Inc.
Product No:
M25P32-VMW6GBA
Package:
8-SO W
Batch:
Datasheet:
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI 75MHZ 8SO W
User Guide
Mfr Micron Technology Inc.
Series -
Package Tube
Technology FLASH - NOR
Memory Size 32Mbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format FLASH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Product Status Obsolete
Clock Frequency 75 MHz
Memory Interface SPI
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Base Product Number M25P32
Memory Organization 4M x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)