Home / Memory / M29F200FB55M3F2 TR
M29F200FB55M3F2 TR
Micron Technology Inc.
Product No:
M29F200FB55M3F2 TR
Package:
44-SO
Description:
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 44SO
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 44-SOIC (0.496", 12.60mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)