Home / Memory / M29F200FB55N3E2
M29F200FB55N3E2
Micron Technology Inc.
Product No:
M29F200FB55N3E2
Package:
48-TSOP I
Description:
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 48TSOP I
Series -
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)