Home / Memory / M29F400BB55N1
M29F400BB55N1
Micron Technology Inc.
Product No:
M29F400BB55N1
Package:
48-TSOP
Description:
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 48TSOP
Series -
Package Tray
Technology FLASH - NOR
Access Time 55 ns
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)