M39006/22-0085
KYOCERA AVX
Product No:
M39006/22-0085
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Hermetically Sealed
Series Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
Package Tray
Features High Reliability, Wet Tantalum
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Failure Rate M (1%)
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.98Ohm