M55342K08B332DRWSV
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K08B332DRWSV
Package:
2010
Description:
RES SMD 332 OHM 1% 0.8W 2010
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package Tray
Ratings -
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±1%
Resistance 332 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.8W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Base Product Number M55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C