M55342K09B210ARBS
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K09B210ARBS
Package:
2512
Description:
RES SMD 210 OHM 0.1% 1W 2512
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Package Bulk
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 210 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Base Product Number M55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C