
onsemi
Product No:
M74VHC1GT125DT1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.30115
3.0115
25
0.2717
6.7925
100
0.1482
14.82
250
0.143298
35.8245
500
0.128478
64.239
1000
0.098828
98.828
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74VHC1GT125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |