
Harwin Inc.
Product No:
M80-4130498
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.593
6.593
10
5.96125
59.6125
25
5.6316
140.79
50
5.49404
274.702
100
5.219395
521.9395
250
4.669972
1167.493
500
4.39527
2197.635
1000
3.845866
3845.866
2500
3.653576
9133.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Harwin Inc. |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Datamate J-Tek |
| Package | Bulk |
| Features | Mating Flange, Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | M80-413 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |