Home / Ceramic Capacitors / MAASH168SB7332MTCA01
MAASH168SB7332MTCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MAASH168SB7332MTCA01
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C