Home / Ceramic Capacitors / MAASJ063SD7104MFCA01
MAASJ063SD7104MFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MAASJ063SD7104MFCA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7T 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 22790
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MAAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number MAASJ06
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C