Home / Ceramic Capacitors / MAASL063SB7101KFCA01
MAASL063SB7101KFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MAASL063SB7101KFCA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 100PF 10V X7R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 29725
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MAAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C