
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202114222E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.743
3.743
10
3.02195
30.2195
50
2.59844
129.922
100
2.35676
235.676
500
1.752503
876.2515
1000
1.631634
1631.634
2500
1.571205
3928.0125
5000
1.540986
7704.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 95 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 2200 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.176 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 177mOhm |