
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202115222E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.256
4.256
10
3.43615
34.3615
50
2.95469
147.7345
100
2.679855
267.9855
500
1.992739
996.3695
1000
1.855312
1855.312
2500
1.786598
4466.495
5000
1.752246
8761.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 95 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 2200 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.248 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150mOhm |