
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202116152E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.294
4.294
10
3.46085
34.6085
50
2.97654
148.827
100
2.69971
269.971
500
2.007483
1003.7415
1000
1.86904
1869.04
2500
1.799813
4499.5325
5000
1.765204
8826.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 95 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1500 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.235 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 179mOhm |