
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202116332E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.598
4.598
10
4.1401
41.401
50
3.58777
179.3885
100
3.12778
312.778
500
2.575811
1287.9055
1000
2.391824
2391.824
2500
2.345826
5864.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 65 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.911 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 99mOhm |