
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202116472E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.719
5.719
10
5.1509
51.509
50
4.46386
223.193
100
3.89158
389.158
500
3.204825
1602.4125
1000
2.975904
2975.904
2500
2.918676
7296.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 40 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 4700 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.496 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 79mOhm |