
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202117332E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 40V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.099
6.099
10
5.4872
54.872
50
4.75532
237.766
100
4.14561
414.561
500
3.414015
1707.0075
1000
3.17016
3170.16
2500
3.109198
7772.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 40 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.353 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90mOhm |