
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202118102E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.446
4.446
10
3.9976
39.976
50
3.46484
173.242
100
3.02062
302.062
500
2.487575
1243.7875
1000
2.309896
2309.896
2500
2.265474
5663.685
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 75 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.638 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 135mOhm |