
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202118471E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.085
4.085
10
3.29365
32.9365
50
2.83233
141.6165
100
2.568895
256.8895
500
1.910203
955.1015
1000
1.778466
1778.466
2500
1.712603
4281.5075
5000
1.679666
8398.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 130 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 470 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 980 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 287mOhm |