
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202119101E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3915
3.3915
10
2.7341
27.341
50
2.35163
117.5815
100
2.132845
213.2845
500
1.585949
792.9745
1000
1.476566
1476.566
2500
1.421884
3554.71
5000
1.394534
6972.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 1 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 100 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia x 1.181" L (10.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 476 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.15Ohm |