
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202119102E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 100V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.688
6.688
10
5.9489
59.489
50
5.20505
260.2525
100
4.758835
475.8835
500
4.089636
2044.818
1000
3.79221
3792.21
2500
3.717844
9294.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 150 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.058 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 160mOhm |