
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202119471E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.731
4.731
10
4.256
42.56
50
3.68885
184.4425
100
3.21594
321.594
500
2.648391
1324.1955
1000
2.459218
2459.218
2500
2.411926
6029.815
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 021 ASM |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 290 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 470 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.372 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 310mOhm |