
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL203656221E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3395
1.3395
10
1.06115
10.6115
50
0.91979
45.9895
100
0.79591
79.591
500
0.601369
300.6845
1000
0.530613
530.613
2500
0.495235
1238.0875
5000
0.477556
2387.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 036 RSP |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 550 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 220 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.323" Dia (8.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 310 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |