
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL203690004E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.6935
6.935
50
0.57627
28.8135
100
0.49628
49.628
500
0.384237
192.1185
1000
0.330866
330.866
2500
0.309529
773.8225
5000
0.293512
1467.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 036 RSP |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 4.5 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 60 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |