
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL203854471E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.36575
3.6575
50
0.27626
13.813
100
0.240635
24.0635
500
0.178277
89.1385
1000
0.151534
151.534
2500
0.142624
356.56
5000
0.133703
668.515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 038 RSU |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 470 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 2500 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 472.5 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |