
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL203858338E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.2223
2.223
50
0.15542
7.771
100
0.133285
13.3285
500
0.099959
49.9795
1000
0.084408
84.408
2500
0.079962
199.905
5000
0.075525
377.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 038 RSU |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 34 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |