
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL204216229E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 400V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.712
4.712
10
4.23795
42.3795
50
3.67289
183.6445
100
3.20207
320.207
500
2.63701
1318.505
1000
2.448644
2448.644
2500
2.401562
6003.905
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 042 ASH |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 2.1 Ohms |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 15000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 290 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3.5Ohm @ 100Hz |