
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL204315479E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 47UF 350V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.5575
5.5575
10
5.00175
50.0175
50
4.33504
216.752
100
3.77929
377.929
500
3.112314
1556.157
1000
2.890014
2890.014
2500
2.834439
7086.0975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 043 ASH |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 2.1 Ohms |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 350 V |
| Lifetime @ Temp. | 15000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 450 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3.2Ohm @ 100Hz |