
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL204316479E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 47UF 400V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.4315
6.4315
10
5.71235
57.1235
50
4.99871
249.9355
100
4.570165
457.0165
500
3.927509
1963.7545
1000
3.641863
3641.863
2500
3.570461
8926.1525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 043 ASH |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 1.1 Ohms |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 15000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 450 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.7Ohm @ 100Hz |