
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL205756479E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.365
6.365
10
5.66105
56.6105
50
4.95368
247.684
100
4.52903
452.903
500
3.892112
1946.056
1000
3.60904
3609.04
2500
3.538275
8845.6875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 057 PSM-SI |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 1.4 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | Audio |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 500 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3Ohm @ 100Hz |