
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL211818101E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 63V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2845
4.2845
10
3.4561
34.561
50
2.97217
148.6085
100
2.69572
269.572
500
2.004538
1002.269
1000
1.866294
1866.294
2500
1.797172
4492.93
5000
1.762611
8813.055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 118 AHT |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 1.62 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 100 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia x 1.181" L (10.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 442 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.91Ohm |