
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL211818151E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 63V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9425
3.9425
10
3.5473
35.473
50
3.07439
153.7195
100
2.680235
268.0235
500
2.20723
1103.615
1000
2.049568
2049.568
2500
2.010152
5025.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 118 AHT |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 790 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 150 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 637 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1Ohm |