
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL213656152E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2015
3.2015
10
2.5821
25.821
50
2.22053
111.0265
100
2.013905
201.3905
500
1.497504
748.752
1000
1.39423
1394.23
2500
1.342597
3356.4925
5000
1.316776
6583.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 136 RVI |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 38 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1500 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 7000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.173 A @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |