
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL213816102E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6385
3.6385
10
2.9374
29.374
50
2.52643
126.3215
100
2.2914
229.14
500
1.703863
851.9315
1000
1.586348
1586.348
2500
1.5276
3819
5000
1.498216
7491.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 138 AML |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 180 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1000 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 790 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.027 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 250mOhm @ 100Hz |