
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL214651102E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2465
4.2465
10
3.42285
34.2285
50
2.94386
147.193
100
2.669975
266.9975
500
1.985386
992.693
1000
1.848453
1848.453
2500
1.779996
4449.99
5000
1.745758
8728.79
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 146 RTI |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 39 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1000 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |