
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL214660332E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.681
5.681
10
5.1091
51.091
50
4.42814
221.407
100
3.86042
386.042
500
3.179213
1589.6065
1000
2.952116
2952.116
2500
2.895353
7238.3825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 146 RTI |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 19 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.015 A @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |