
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL215262479E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.204
2.204
10
1.7803
17.803
50
1.55401
77.7005
100
1.359735
135.9735
500
1.036013
518.0065
1000
0.906518
906.518
2500
0.874142
2185.355
5000
0.841766
4208.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 152 RMH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 900 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |